מחדלי הבריכה האולימפית יובאו לדיון דחוף בכנסת

הוועדה לפניות הציבור תדון בסאגת בריכה שלא מותאמת לצרכי השחיינים הנכים. ח"כ קול: "לא ייתכן שלא תהיה נגישות לציבור שלם של ספורטאים". רזבוזוב: "בושה וחרפה"

מתוך: ynet

הבעיות בבריכה ממשיכות להכות גלים. יממה לאחר הפרסום ב-ynet ספורט על כך שהבריכה האולימפית החדשה בווינגייט לא מתאימה לצרכיהם של השחיינים הנכים, הוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ עדי קול הודיעה היום (א') שתקיים דיון דחוף בוועדה בעקבות המחדלים הקשים בבניית בריכת השחייה.

אחת הסיבות המרכזיות לבנייתה של בריכה, היתה העדר מערכת מיזוג אוויר, וכן חוסר הנגישות של הבריכה לבעלי מוגבלויות. כעת, עם השלמת הבנייה שארכה זמן רב מהצפוי, מתברר כי הבריכה החדשה אינה נותנת מענה לקשיים אלו, וכי היא אינה עומדת בסטנדרטים הבינלאומיים.

בעקבות מספר פניות שהגיעו לוועדה, המתארות אי סדרים נוספים בתכנון ובבנייה של הבריכה הלאומית, תערוך ח"כ קול בירור מעמיק של פרטי הכשלים אל מול משרד הספורט וכל הגורמים המעורבים בדבר.

ח"כ עדי קול שהיתה בעברה שחיינית ושחקנית כדור-מים בנבחרת ישראל, ובילתה שעות רבות בבריכה הישנה, בישרה כי באם יהיה צורך, הוועדה לפניות הציבור תתכנס לדיון בנושא, גם במהלך פגרת הקיץ.

ח"כ עדי קול אמרה: "לאור פניות של אזרחים מודאגים מהן עולה חשש לאי סדרים בתכנון ובבנייה של הבריכה הלאומית בווינגייט, אכנס את הוועדה שבראשותי לדיון דחוף. לא ייתכן כי בריכה בה הושקעו 91 מיליון ש"ח מכספי הציבור, לא תעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים ולא תהיה נגישה לציבור שלם של ספורטאים, ציבור

בעלי המוגבלויות, אשר הישגיהם הספורטיביים העמידו את ישראל בצמרת השחייה העולמית. "אחרי שנים של מחאות, לקחה על עצמה מדינת ישראל פרוייקט לאומי חשוב שמטרתו לאפשר לשחייני ישראל מתקן אימונים הולם, וחבל שכך נראים פני הדברים. יש לקיים בירור מעמיק לאור הטענות שהושמעו, בהליך הבנייה,

ובכשלים שנמצאו".

מי שעוד לא היה יוכל להתעלם מהבעיות שהוצגו בכתבה, הוא ח"כ יואל רזבוזוב שאמר: "זה בושה וחרפה שזה המצב. עד שבונים בריכה חדשה, יש הרבה בעיות. גם הספורטאים הפראלימפיים נותנים לנו הרבה כבוד ומגיע להם אותו יחס. הבעיות האחרות גם הן צריכות להיפתר. אי אפשר לבנות בריכה, בלי מערכת מיזוג

באקלים שלנו. כולם יודעים, מדברים ולא עושים דבר".

Leave a Reply

captcha *